Vianočné hry pre deti alebo hravých dospelých!

Vianočné sviatky sú spojené s dňami voľna, oddychu a pohody. A neodmysliteľne k nim patria aj zimné prázdniny, kedy si deti môžu odpočinúť od školských povinností. Aj keď je pravdou, že dospelí si odpočinú, a tú pravú pohodu si užijú, až po všetkých vianočných prípravách. Lepšie povedané – až po Štedrej večeri, kedy sú už domácnosti upratané, brušká plné a darčeky rozdané. Práve vtedy prichádza čas na vianočnú zábavu.

Vyskúšajte tieto vianočné hry

Nebaví Vás počas Vianoc len pozerať televíziu a prepchávať sa jedlom? Napríklad v USA je tradíciou zahrať si po Štedrej večeri a počas vianočného voľna aj takzvané „Christmas games“, teda vianočné hry. Chcete to skúsiť? Tieto hry sú vhodné tak pre deti, ako aj pre hravých dospelých!

Santov kostým

Táto hra je vhodná pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov. Rozdeľte sa do tímov, pričom každý tím bude mať za úlohu vytvoriť ten najzábavnejší Santov kostým. Ak sa Vám to nechce s aktivitami preháňať, vytvorte len zábavnú čiapku Santa Clausa alebo napríklad len bradu. V prípade, že hru budú hrať dospelí, kostým môže byť aj trošku šteklivý!

Hľadanie vianočného pokladu

Ak sú deti neposlušné, zrejme sa nudia. Takže im vymyslite aktivitu! Tou je hľadanie vianočného pokladu – christmas treasure. Vyberte zopár vecí, spojených s Vianocami. Môžu to byť ozdoby, koláčiky, proste čokoľvek. Deti rozdeľte do dvoch skupín. Veci schovajte a ktorá skupina ich nájde viac a skôr, vyhráva! Ak nie je vonku príliš veľká zima, deti určite ocenia, keď vianočný poklad poschovávate na dvore.

Pravda alebo lož?

Zábavná hra, pri ktorej každý účastník musí porozprávať nejaký vianočný príbeh z vlastného života. Ak žiadny nemá, musí si ho vymyslieť! No a ostatní účastníci budú musieť hádať, či je táto „christmas story“ pravdivá alebo vymyslená. Uvidíte, ako táto hra rozprúdi večierok a ako sa pobavíte.

Stavanie snehuliaka

Samozrejme, že túto hru budete hrať vonku. A len vtedy, ak je dostatok snehu. Rozdeľte sa do skupín. Každá skupina musí postaviť snehuliaka. Samozrejme, čo najoriginálnejšieho a najzábavnejšieho! Lepšie, ako sedieť pre televíziou a pozerať stále tie isté rozprávky dookola, však?

 

 

Autorské právo: stylephotographs / 123RF Reklamní fotografie